Ми будемо ділитися власним досвідом полагодження світу навколо себе. Ви дізнаєтеся, як завдяки власній небайдужості в умовах сучасних українських реалій активісти створюють системи інформування жителів міст-мільйонників, програмне забезпечення для прозорих закупівель, відкривають двері реанімації у лікарнях, прибирають сміття, потворні МАФи та нелегальні літні майданчики, створюють парки на пустирях та розробляють зручну навігацію для метро.
Основа курсу - аналіз кейсів та прикладів успішного громадського активізму в Україні. Мінімум теорії, максимум практики про те, як один громадянин завдяки своїй небайдужості та бажанню вирішує свої проблеми,тим самим змінюючи громади, міста чи країну. Курс складається з 12 модулів. Кожен з модулів - з 2х частин. В одній ми ділимося власним досвідом, а в другій - досвідом із запропонованої теми ділиться наш гість - людина, яка досягла великих успіхів у полагодженні світу в Україні.
Магістр міжнародних відносин, Університет Нотр-Дам (США), Бакалавр соціології Києво-Могилянської академії, Канадський Інститут Ведення Переговорів (Отава, Канада), сертифікований спеціаліст з альтернативного вирішення конфліктів
Член експертної ради з реформування МВС, радник проекту Департаменту юстиції США, голова атестаційної комісії Національної поліції України, аналітик українського монітору реформ Міжнародного Фонду Карнегі Європа, спів-ініціатор кампанії #пуститевреанимацию, член Наглядової Ради Асоціації Велосипедистів Києва, співкоординатор Громадської платформи «Нова Країна,» співзасновник ініціативи ВелоЧернігів.
Про загальну філософію “Громадянин як нерв”, яка лягла в основу курсу, Ви можете подивитися у виступі Анастасії на TEDx Kharkiv https://www.youtube.com/watch?v=C-bCD5PxW2U
Бакалавр економіки Києво-Могилянської академії
Працював 4 роки в сфері міжнародної логістики та аналітки попиту в міжнародних компаніях Maersk Sealand, Metro C&C, P&G . В 2005 році заснував власну компанію “Захоплюючий Київ” (www.interesniy.kiev.ua) яка перетворилася в найбільше екскурсійне бюро Києва. Під час революції гідності створив волонтерську групу “Ескадрони Добра” яка потім стала частиною “Волонтерської сотні”. Влітку 2014 разом з іншими волонтерами створив центр допомоги вимушеним переселенцям Фролівська 9-11, через який згодом прошло більш ніж 50 тисяч переселенців. Був автором проекту громадського контролю над місцевими виборами в Києві 2014 та 2015 році – “Хто мій кандидат” . Автор першої успішної петиції до Київської міською влади про збереження історичних пам’яток. Автор ідеї створення системи оповіщення киян за допомогою смс та електронної пошти.
В цьому модулі ми поговоримо про вибір кожного – що лагодити та від чого він (вибір) залежить, і до кого йти по допомогу в залежності від обраної проблеми та рішення.
Наш гість – Наталка Чорногуб – засновниця відомого в Києві парку Наталка, завдяки зусиллям якої закинутий пустир на Оболоні перетворився на сучасний парк.
Як правильно сформулювати ідею свого проекту, і знайти у владі того, хто допоможе її реалізувати? Як переконати чиновника співпрацювати та які перші кроки обрати? Адже хороший старт будь-якого задуму – запорука успіху.
Гостем цього модулю став Ігор Скляревський, гуру навігації публічних просторів з “Агентів змін”, один з найкращих українських дизайнерів сучасності, відомий своїми проектами з партисипативної розробки навігації з залученням широких кіл громади на Майдані, Трухановому Острові та Київському метрополітені.
В цьому модулі Ви дізнаєтеся, як розбивати проект на малі частини, розподіляти відповідальність між різними членами команди та проводити аналіз зацікавлених сторін, які впливають на реалізацію задуманого, з використанням технологій роботи з ІТ індустрії SKRUM.
Своїм досвідом поділиться професійний проектний менеджер з ІТ сфери, який вибудував систему управління проектами в рамках однієї з найуспішніших реформ – Прозорро: система державних закупівель. Завдяки злагодженому менеджменту Прозорро вдалося за рекордні терміни добитися прийняття усіх необхідних нормативних документів для запуску.
В цьому модулі ми розповімо, як просити про допомогу, як зацікавити людей інвестувати свій час та ресурси у Ваші проекти, та як використовувати соціальні мережі для того, щоб про Вашу ідею дізналося якомога більше людей, які, в свою чергу, стануть Вашою активною чи пасивною групою підтримки. В цьому модулі також є дуже технічний блок про те, як писати пости, коли їх постити та як зробити їх такими, щоб вони максимально широко розбігалися аудиторією.
Наш гість – Леся Літвінова, засновниця найкращого та найбільшого в Україні центру допомоги переміщеним особам “Фролівська 9/11,” який краще за усі державні та недержавні структури взяв на себе основний удар з допомоги ВПО в пік загострення конфлікту на Донбасі.
У цьому модулі ми поділимося досідом, як технології можуть спростити та структурувати життя активіста. Дуже часто хороші ідеї вмирають через погану реалізацію. У цьому модулі Ви дізнаєтеся, які є найтиповіші безкоштовні інструменти для спільної роботи та управління проектами в режимі он-лайн.
Наш гість – Дмитро Дубілет, лідер волонтерського проекту з запровадження електронного врядування igov.ua та за сумісництвом директор з інформаційних технологій “Приватбанку.”
Як підготуватися до спілкування з чиновником: дізнатися про його негативну чи позитивну мотивацію, про фактори, які впливають на його рішення, про його основну зброю та як нею користуватися.
Нашим гостем стала Ксенія Семенова, радниця міського голови Києва з розвитку велоінфраструктури та одна із засновниць Асоціації велосипедистів Києва. Вона розповість, як їй вдається налагоджувати діалог з чиновниками, як вона вибудовує довіру та підвищує рівень конструктивної співпраці там, де спочатку нею не пахне.
Цей модуль містить основні рекомендації та уроки, які ми винесли з власної співпраці з медіа – про що писати, кому, як вибудовувати відносини з журналістами та чого не можна робити, і наскільки важлива роль історій для комунікації власних ідей та проблем.
Гість модулю – Галина Титиш, редактор Українська правда Життя та активіст кампанії Батьківський контроль. Вона розповідає про те, в якій точці є перетин між інтересами активістів та медіа, які матеріали шукають журналісти, що таке рейтингові статті та чому вони потрібні медіа.
В цьому модулі ми трохи поговоримо про різні види ресурсів (адже гроші далеко не єдиний потрібний ресурс!), як і де їх шукати, як визначитися з власним ресурсом, який ти готовий інвестувати у проект та як мотивувати людей вкладати їхні власні ресурси.
Нашим гостем стала Ірина Литовченко, виконавчий директор фонду “Таблеточки.” Ірина розповідає про різні методи краудсорсингу на потреби фонду, про важливість чіткої комунікації та зрозумілої звітності заради побудови довіри, яка, в свою чергу, потім генерує більші надходження.
Наїзджати чи співпрацювати з владою – вічна дилемма активіста. В цьому модулі ми розглянемо, які є різні рівні діалогу з владою, коли доречний та не доречний зовнішній тиск, як результативно критикувати владу, чому конструктив буває кориснішим за критику та що робити, коли Вас спіткала невдача.
Наш гість – Євгенія Кулеба – активіст Скверу Небесної Сотні та колишній член комісії з відбору головного архітектора м.Києва. Євгенія випробувала, здається, увесь спектр відтінків між співпрацею та війною у відносинах з міською владою та поділиться своїми міркуваннями про те, коли варто миритися а коли – боротися.
Цей модуль – базовий посібник про те, як використовувати зброю чиновників – папір – заради доброї справи. Як писати офіційні звернення, щоб отримувати на них відповіді. Маленькі дрібниці, які мають велике значення. Як за допомогою одного аркушу паперу, конверта та марки змінювати країну, не заходячи на поріг державних установ.
Наш гість – київський містянин Олег Ривтін, який через інтенсивну письмову та особисту комунікацію з місцевою владою досяг неабияких успіхів у впорядкуванні території на Подолі, центральному районі Києва. Олег розповість про те, як він стукався у зачинені двері, що робив, коли отримував відписку, чому активісту не обов”язково бути юристом та що робити, коли влада офіційно бреше.
Одне з найбільших розчарувань пересічного громадянина та небайдужого активіста – низька якість та безрезультативність громадських зустрічей та обговорень будь-якого рівня. Громадські обговорення потрібні, але наразі в Україні культури їх проведення майже не існує. Тож ми торкнемося основних інструментів та засад проведення зустрічей, щоб в людей замість відрази до всього колективного виникало бажання співпрацювати.
Наш гість – Анна Бондар, екс в.о. головного архітектора міста Києва, заступник директора, начальник управління ландшафтної архітектури та комплексного благоустрою Департаменту містобудування та архітектури м. Києва, яка лише за декілька місяців роботи на цій посаді змогла інтегрувати найкращі світові практики з громадського консультування у роботу департаменту. Вона розповість про свій найкращий та найгірший досвід громадських обговорень.
Арсеній Фінберг розповідає про декілька прикладів свого активізму – як поремонтувати злив у дворі, як не дати зганьбити дизайн фунікулера, як розробити систему інформування для киян, як зберегти історичні пам”ятки міста.
Анастасія Леухіна ділиться своїми перемогами – як змусити міністерство охорони здоров”я відкрити двері реанімацій, як добитися прогулянок у розкладі дитячого садка, як змусити адміністрацію лікарні безкоштовно робити аналізи та відкрити туалети для відвідувачів та як змусити відділення Укрпошти працювати за розкладом.
Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.